Protetyka – Przed i po

PRZYPADEK 1

Pacjentka chciała poprawić estetykę przednich zębów oraz odbudować brakujące zęby. Problem stanowiły zęby przednie leczone kanałowo i przebarwione oraz liczne wypełnienia nie pasujące barwą do własnych zębów.

Wykonano korony porcelanowe na wszystkich przednich zębach oraz protezę szkieletową odbudowującą brakujące zęby w odcinku bocznym. Zastosowano tzw. zatrzaski boczne, które pozwoliły na eliminację nieestetycznych metalowych klamer.

PRZYPADEK 2

Pacjent z dentofobią , od lat nieuczęszczający do lekarza stomatologa. Problem stanowiły liczne braki zębowe, bardzo duże zniszczenie próchnicowe pozostałych zębów. Pacjent bardzo zmotywowany do leczenia i zmiany nawyku dbania o zdrowie zębów.
 
Na wszystkich zębach wykonano korony i mosty porcelanowe.

PRZYPADEK 3

Pacjentka chciała poprawić estetykę przednich zębów. Problem stanowiły zęby przebarwione oraz nieestetyczne wypełnienia w zębach przednich. Pacjentka chciała też zamknąć przestrzenie między zębami, mało widoczne na zdjęciu.
 
Wykonano korony porcelanowe na na górnych zębach. Dolne zęby poddano wybielaniu.

PRZYPADEK 4

Pacjent użytkujący przez wiele lat protezy ruchome akrylowe, skarżył się na brak stabilności protez oraz brak estetyki. Problem stanowiły braki zębowe, przebarwienia zębów. Celem leczenia była poprawa estetyki zębów przednich oraz poprawa stabilizacji protezy ruchomej. 
 
Wykonano korony porcelanowe na wszystkich przednich zębach oraz protezę szkieletową odbudowującą brakujące zęby w odcinku bocznym. Zastosowano tzw. zatrzaski boczne, które pozwoliły na eliminację nieestetycznych metalowych klamer. Na zębach dolnych w odcinku bocznym wykonano mosty porcelanowe, a przednie zęby odbudowano za pomocą kompozytów estetycznych.​

PRZYPADEK 5

Pacjentka zgłosiła się w celu poprawy estetyki zebów przednich. Problem był związany ze stłoczeniem zębów, Pacjentka skarżyła się
że zęby są nierówne. Dodatkowo zęby zawierały stare wypełnienia, które były przebarwione i nieestetyczne. Zaproponowano
leczenie ortodontyczne, ale zostało ono odrzucone przez Pacjentkę ze względu na stały pobyt za granicą.

Wykonano na zębach przednich korony porcelanowe na podbudowie z cyrkonu, uzyskano dzięki temu "proste" zęby i estetyczny uúmiech.

PRZYPADEK 6

Pacjent zgłosił się w celu poprawy estetyki zębów przednich oraz w celu uzupełnienia brakujących zębów w odcinku bocznym.

Wykonano mosty porcelanowe na podbudowie metalowej w odcinku bocznym oraz korony porcelanowe na podbudowie metalowej na przednich górnych zębach.

PRZYPADEK 7

Pacjentka zgłosiła się do gabinetu z powodu złamania korony "jedynki". Ząb wcześniej leczony kanałowo. Doraźnie wykonano
koronę tymczasową i powtórnie przeleczono ząb kanałowo.

Docelowo wykonano wkład koronowo-korzeniowy z włókna szklanego oraz koronę porcelanową na podbudowie z cyrkonu.

PRZYPADEK 8

U pacjenta problem estetyczny stanowiły liczne przebarwienia zębów, stare przebarwione wypełnienia, duże stracie zębów obniżona
wysokość zwarcia skutkująca dolegliwościami ze strony stawów skroniowo-żuchwowych.

Na zębach górnych przednich wykonano korony porcelanowe, wymieniono stare korony na implantach oraz most w odcinku bocznym.
Na zębach dolnych w odcinku bocznym wykonano onlay'e, a dolne przednie zęby poddano wybielaniu.

PRZYPADEK 9

Pacjentka z brakami zębów w odcinku przednim oraz bocznym. Dodatkowy problem stanowiły przebarwione zęby przednie raz stare
wypełnienia. Pacjentka chciała uzupełnić brakujące zęby oraz poprawić kształt i kolor zębów, a nie chciała wykorzystać leczenia
implanto-protetycznego.

Wykonano korony porcelanowe oraz mosty porcelanowe odbudowujące brakujące zęby.

Rejtana 20a

Rzeszów, 35-310
rejestracja@stomatologiamakara.pl

Umów wizytę

+48 17 2306470
+48 888 668 546

Godziny otwarcia

Pon - Pt 8:00-20:00

E-rejestracja

Umów wizytę online