Nagłe urazy – co robić?

Urazy zębów mogą zdarzyć się w każdym wieku. Najczęściej występują u najmłodszych pacjentów i dotyczą zarówno zębów mlecznych jak i stałych. Takie urazy wiążą się ze szczególnymi problemami, a ich leczenie jest zupełnie inne niż w przypadku zębów stałych. Główną przyczyną urazów są upadki w trakcie zabawy, uprawiania sportu, pobicia oraz wypadki komunikacyjne. Szczególnie narażone na tego typu urazy są górne siekacze centralne tzw. jedynki, czego bezpośrednią przyczyną jest fakt, że wyrzynają się one jako pierwsze zęby i wystają podpierając wargę górną. Trzeba pamiętać, że sam uraz zęba mlecznego może spowodować zaburzenie w rozwoju zęba stałego, a wprowadzenia zęba mlecznego do zębodołu może dodatkowo spotęgować uszkodzenie leżącego pod nimi zawiązka zęba stałego.

Z tego powodu wybór leczenia powinien być na tyle przemyślany, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzeń w zębach stałych.

Drogi Pacjencie!

Zgłaszając się do naszego gabinetu z powodu urazu zęba, zostaniesz otoczony szczególną opieką ze strony całego zespołu. Zapewniamy bezzwłoczną pomoc bez wcześniej umówionej wizyty. Wystarczy wykonać telefon w danym dniu, a my przeorganizujemy pracę w gabinecie.

ZAPEWNIAMY NATYCHMIASTOWĄ OPIEKĘ

Nasz gabinet w stanach wymagających nagłej pomocy lekarskiej, zapewnia bezzwłoczną pomoc i reorganizację pracy. Zgłaszając się do naszego gabinetu z powodu urazu zęba, zostaniesz otoczony szczególną opieką ze strony całego zespołu. Zapewniamy bezzwłoczną pomoc bez wcześniej umówionej wizyty. Wystarczy wykonać telefon w danym dniu.

Rejtana 20a

Rzeszów, 35-310
rejestracja@stomatologiamakara.pl

Umów wizytę

+48 17 2306470
+48 888 668 546

Godziny otwarcia

Pon - Pt 8:00-20:00

E-rejestracja

Umów wizytę online